HVC0805T2505JET Ohmite THICK FILM RESISTOR, 25MOHM, 5%, 0805
Part Nnumber
HVC0805T2505JET
Description
THICK FILM RESISTOR, 25MOHM, 5%, 0805
Producer
Ohmite
Basic price
MSL: - Packaging: Tape & Reel Power Rating: 125mW Product Range: OHMITE - HVC Series Resistance: 25Mohm Resistance Tolerance: ± 5% Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: To Be Advised Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword HVC0805T2505JET Ohmite THICK FILM RESISTOR, 25MOHM, 5%, 0805)